Treść artykułu

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W rytm hymnu “Witaj Majowa Jutrzenko” rozpoczęliśmy obchody 230 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas młodszych utrwalali wiadomości nt barw narodowych, naszego godła i hymnu państwowego. Każdy wykonał osobiście flagę narodową, z którą mógł dumnie “jechać pociągiem po kraju zwiedzając kolejne miasta”.
Uczniowie klas starszych ambitnie podeszli do tematu analizując obraz Jana Matejki “Konstytucja 3 Maja”. W trakcie zajęć poznawali osobistości, którym zawdzięczamy pierwszą konstytucję naszego kraju – by nazwiska Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego czy Hugo Kołłątaja napawały nas refleksją i dumą. Na podsumowanie zajęć nie zabrakło elementu rywalizacji w trakcie quizu tematycznego.
Miło było patrzeć, jak młodzież dumnie kroczy z flagą w dłoni, czując się ważnym obywatelem Polski.
WIWAT 3 MAJ !!!