Treść artykułu

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Tradycja Światowego Dnia Życzliwości sięga 1973 roku. Wtedy to , bracia McCormack, w ramach protestu przeciw wojnie między Izraelem a Egiptem, wysłali 1360 listów do liderów państw na całym świecie, zachęcając do wzięcia udziału w World Hello Day. Ich zachęta była tak skuteczna, że obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w 180 krajach:)
W naszej szkole przez kilka dni działała specjalna skrzynka pocztowa do której można było wrzucić kartkę z pozdrowieniami dla wybranej osoby. Kartki zostały wręczone podczas integracyjnego spotkania- 23 listopada.
Ale nie było to jedyne święto. Tego dnia swoje okrągłe urodziny obchodziła pani Ania. Najlepsze życzenia dla jubilatki, a dla wszystkich jak najwięcej dobra i życzliwości dookoła.