Treść artykułu

Tydzień Zdrowego Odżywiania

Pierwszego DNIA ZDROWEGO ODŻYWIANIA uczniowie dowiedzieli się, co to znaczy zdrowe odżywianie, a także poznali piramidę zdrowego żywienia. Zajęcia były świetną okazją do przypomnienia sobie nazw poszczególnych produktów spożywczych 🍎🍐🍊🍌

 

Drugiego Dnia nasi uczniowie utrwalali wiadomości na temat owoców i ich znaczenia w codziennej diecie. Co do walorów smakowych – nikogo nie trzeba było przekonywać😉🍌🍊🍎🍏🍇.

W środę nasi uczniowie zostali poszukiwaczami zdrowia. Na terenie wokół szkoły ktoś ukrył tajemnicze obrazki. Co jest na tych obrazkach i jaki ma to związek z TYGODNIEM ZDROWEGO ODŻYWIANIA – poszukiwacze dowiedzieli się następnego dnia.

 

Zajęcia integracyjne „Czysta woda zdrowia doda” w ramach Tygodnia Zdrowego Odżywiania 🚰🧊💦

Podczas piątkowego spotkania uczniowie dowiedzieli się,co znajduje się na tajemniczych obrazkach, których szukali w środę. Były to produkty żywnościowe i aktywności fizyczne, które wspólnie umieściliśmy na dużej piramidzie zdrowego żywienia. Na podsumowanie naszego TYGODNIA ZDROWEGO ODŻYWIANIA uczniowie otrzymali książki, w których znajdują się pomysły na zdrowe odżywianie😉.