Treść artykułu

Osoby niepełnosprawne intelektualnie: Wspieranie rozwoju – nauka czy wiara?

Serdecznie zapraszamy na

XXXIV Konferencję z cyklu „Czas dla rodziców” pt.

Osoby niepełnosprawne intelektualnie: Wspieranie rozwoju – nauka czy wiara?

Spotykamy się już 2 marca 2024 r. (sobota) o godz. 10:00 w Sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29 w Warszawie.

Zapraszamy na naszą 34 już konferencję. Mamy trochę więcej obaw i niepewności niż zazwyczaj. Czasy się zmieniają i my się w nich zmieniamy, a właściwie, należałoby powiedzieć, powinniśmy się zmieniać. Dotyczy to także, a może przede wszystkim tego, co robimy. Historia naszych konferencyjnych spotkań sięga roku 2003 – wtedy była pierwszą dla rodziców a jedną z nielicznych w ogóle. Przez lata namnożyło się tyle konferencji, że nie sposób za nimi nadążyć, a wśród możliwych tematów trudno znaleźć takie, które nie były poruszane. Zaczynamy się zastanawiać czy jest jeszcze o czym wspólnie rozmawiać, czy są jeszcze pytania, na które nie znalazły się odpowiedzi, czy forma konferencji nie zestarzała się na tyle, że staje się już nieprzydatna. Tak czy owak próbujemy. Tym razem temat jest adresowany rzec by można synkretycznie – dotyczy dzieci ale w równy sposób także i ich rodziców. Zajmujemy się wspomaganiem rozwoju naszych niepełnosprawnych dzieci ale także tym, jak ta rehabilitacja wpływa na sposób bycia i myślenia ich rodziców. Czy daje im nadzieję i jak długo ta nadzieja żyje w ich świadomości. A poza tym jaka to nadzieja i na co. Tu nie kończę, ale wszyscy rodzice dzieci z zespołem Downa wiedzą jaki ten koniec może być. Na zamknięcie tekstu – pytanie omijające – czy jest to możliwe, a jeśli tak to – cytując osła ze Shreka – jak daleko jeszcze.

Bardzo serdecznie Państwa zapraszam na nasze spotkanie.

Ewa Suchcicka

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Podczas konferencji zaplanowana jest przerwa kawowa, poczęstunek i ciepły lunch.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatne publikacje Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”.

Uczestników wydarzenia prosimy o wsparcie Stowarzyszenia w kwocie 80 zł za całą konferencję.

Płatność realizujemy na konto Stowarzyszenia “Bardziej Kochani”

Tytuł przelewu: “Darowizna” Numer konta: 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787

W załączeniu program konferencji, a poniżej link do rejestracji.

REJESTRACJA: https://forms.gle/abp9LMZGd98SnGeKA

XXXIV Konferencja – program

XXXIV Konferencja – zaproszenie