Treść artykułu

Spartakiada Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami “Helenów”

SPARTAKIADA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI “HELENÓW” 1922-2022.
W dniu 18.05 sportowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I Spartakiadzie organizowanej na terenie Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD “Helenów”.
Nasi sportowcy brali udział w kilku silnie obsadzonych przez gospodarzy konkurencjach tj : Bieg, trójbój oraz pływanie. Największe sukcesy z naszych reprezentantów odnieśli Maciej Włodarczyk, który wygrał swoją kategorię w pływaniu oraz Maja Kruschewska, która zajęła w pływaniu II miejsce. Niewiele do medalu zabrakło również w pływaniu Szymonowi Orackiemu oraz Michałowi Reszczyńskiemu w trójboju którzy to uplasowali się tuż za podium na miejscu czwartym.
Dla Filipa Lucianiego, Hanny Majewskiej oraz Oliwii Ankudowicz był to pierwszy start w zawodach sportowych pod flagą naszej szkoły. Mimo braku miejsca na podium gratulujemy im hartu ducha, zaangażowania i odwagi. Jak to się mówi pierwsze koty za płoty a kolejne sportowe wyzwania przed nimi.
Dużym przeżyciem dla naszych zawodników było również przyjęcie medalu z rąk pierwszej damy RP Pani Agaty Kornhauser–Dudy oraz możliwość rozmowy z nią.
Relacja z wydarzenia dostępna również na: